Haber

Yusuf Tekin’den seminer açıklaması: Tek seferlik bir etkinlik…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bir süredir tartışmalara konu olan kasım ayı seminerleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Tekin, bir defaya mahsus kasım ayı seminerlerinin online yapılacağını duyurdu.

Bakan Yusuf Tekin’in Twitter açıklaması şöyle:

”Sevgili iş arkadaşlarım,

Eğitim sürecini hep birlikte omuzlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda yarıyıl tatillerini planlamak ve değerlendirmek için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Hem yaz döneminde yapılan değişiklikleri değerlendirip hem de ortak sınavlar başta olmak üzere tatil sonrasında neler yapacağımızı planlamaya odaklı bir plan yaptık. İlgili genel müdür arkadaşlarımızın online sunumlarını ve sonrasında okullarda yapılacak değerlendirmeleri detaylı bir şekilde anlattık. Ancak hafta sonu Erzurum’da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde birçok arkadaşımızın önceki uygulamadan dolayı yarıyıl tatili için kendilerine farklı programlar hazırlayarak yüz yüze eğitimin ertelenmesini talep ettiklerini gördüm. yüz programları.

Bu nedenle seminer dönemini sadece Kasım ortası tatili için geçerli olacak şekilde online olarak düzenlemeye karar verdim. Sadece bir ricam ve uyarım var. Sizden ricam, lütfen online sunumları dikkatle takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz pratikte karşılaşacağınız teknik detayları sizlerle paylaşacaktır. Uyarım şu; nisan ortası tatili mutlaka yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı ona göre yapalım. Güzel olsun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu