Haber

Dünyanın en acı biberini yetiştirerek rekor kıran adam açıkladı: Yediğinizde ne olur?

Birçok kişi yemeklerde baharat ve kırmızı biber kullanmayı sever ve bazı bölgelerde kırmızı biber oldukça popülerdir. Ama ABD’de Ed CurrieDünyanın en acı biberini üreterek Guinness Rekorlar Kitabı’na giren isimli adam, Dünyanın en acı biberini yemekVücuda ne yaptığını açıkladı.

Habere göre sabah ilk kalktığında bile kahvesini içiyor. ‘biber yağı’ Currie, Güney Carolina’da PuckerButt Pepper Company’yi işletiyor. İşletmesinde gün boyu biber ve acı sosları tadarak test ettiği belirtiliyor. Currietatlılar için bile baharatekler.

Pepper X şirketinin son dönemde rekorlar kırdığı belirtilirken, biberin üreticisi en acı biberin nasıl yenileceğini şöyle açıklıyor:

“Bir bütün yediğinizde hemen tadına varıyorsunuz. Bir sıcaklık hissi anında üzerinize çarpıyor. Öyle bir sıcaklık ki dayanılmaz. “Bir tür öfke yaşıyorsunuz çünkü aynı zamanda bir endorfin patlaması da hissediyorsunuz.”

Birisi Currie’nin acısını dindirmek için ona milkshake vermeye çalıştı ama biber üreticisi bunun ısıyı daha da artırdığını söyledi.

“Bir süre sonra kramplar oluşmaya başlıyor ve vücudunuzun bu acıyı bir zehir, kapsaisin olarak algılamaya başladığını fark ediyorsunuz. Kapsaisin, biberin verdiği yanma hissini insana veren kimyasaldır. Daha sonra bu kramplar ve ağrılar dayanılmaz hale gelir. en azından bir erkek için; çünkü bir doktor acı biber yemenin adet krampları gibi olduğunu söyledi.”

Bu kadar acı çekmesine rağmen Currie’nin biberleri yineYemek yemeye devam ettiği bildirildi.

Uyuşturucu bağımlılığını biber bağımlılığına dönüştürdü

Habere göre, Currie’nin şirketinin sahibi eşi Linda’dır.Karısıyla ilk tanıştığında yardımıyla kuruldu. uyuşturucu ve alkol bağımlılığıaz önce söylediğini söyleyen kişi Currie , çareyi biber sever olmakta bulduğunu belirtiyor. Çift, bahçelerinde biber yetiştirmeye başladı. şimdi 30binden fazla biber yetişiyor.

Currie’ninÇalışanlarından biri neden biber yetiştirdiğini soruyor. “Currie bir bağımlıydı. Alkol ve uyuşturucu bağımlısı. Ayrıca ben ve acemilerin çoğu eski uyuşturucu bağımlılarıydık. Hepimiz kendimize yeni hayatlar kurmaya çalışıyoruz ve o bize iş vererek yardımcı oldu. Artık neredeyse evimi aldım ve ipoteği ödüyorum. Currie biberle insanları zayıflatmayı sevse de asıl tutkusu aslında insanlara yardım etmektir…”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu