Yaşam

Nilüfer’de yüzlerce kişi aynı sofrayı paylaşıyor

Nilüfer Belediyesi, kırsal mahallelerde düzenlediği toplu iftarlarla ramazanın bereketini vatandaşlarla paylaşıyor. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, Görükle’de vatandaşlarla toplantıya gelerek birlikte iftar yaptı.

Nilüfer Belediyesi, kırsal mahallelerde düzenlediği toplu iftarlarda vatandaşları bir araya getirerek Ramazan coşkusunu birlikte yaşamalarına yardımcı oluyor. Dayanışma ayı olan Ramazan ayı boyunca Nilüfer Belediyesi’nin mahallelerde düzenlediği iftarlar büyük ilgi görüyor.

Fadıllı’da başlayan, Çalı ve Gölyazı ile devam eden iftarlarda binlerce kişi iftar için halka açık bir yere geldi. Görükle’de düzenlenen iftar programına Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet de katılarak coşkuya ortak oldu. Görükle çarşı alanında düzenlenen ve 1.700 kişinin katıldığı iftarda dualar okunarak oruç açıldı. İftar yemeğinin ardından bölge halkıyla sohbet eden Önder Fazilet, ardından CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP Bursa Milletvekili adaylarının katılımıyla bölge esnafını ziyaret etti. Vatandaşı dinleyen Fazilet Önder bayramlarını kutladı bile.

Nilüfer Belediyesi’nin iftar toplantısında düzenlediği ramazan gösterileri de geceye renk kattı. Hacıvat-Karagöz, palyaço, jonglör ve heykel gösterilerini izleyen çocuklar keyifli vakit geçirdiler.

Nilüfer Belediyesi’nin toplu iftarları Salı günü Hasanağa mahallelerinde, Çarşamba günü ise Akçalar mahallelerinde devam edecek.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-hekimhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu