Ekonomi

Mazda Türkiye’deki satışlarını durdurdu

Japonya merkezli otomobil markası Mazda, Türkiye’deki satış faaliyetlerini durdurdu. Mazda “Türkiye’de Mazda aracı satın alabilir miyim?” Motor Türkiye’nin resmi internet sitesinde. Soruya yanıt olarak satışların durdurulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Mazda Türkiye’de satış ağını süresiz olarak durdurma kararı almıştır. Türkiye’deki mevcut Mazda müşterilerine hizmetin devamını sağlamak amacıyla satış sonrası hizmetler ve yedek parça tedariği sağlamaya devam edecektir.” Ayrıca “Mazda’nın, Mazda müşterilerine satış sonrası hizmet ve yedek parça teslimatı sağlamaya devam edeceği” açıklandı.

GARANTİLER DEVAM EDİYOR

Garantisi devam eden araçlar için şirket, “Tüm Mazda araç garantileri ve uzatılmış garantiler, fesih tarihlerine kadar yürürlükte kalacaktır” dedi.

Gazeteci Emre Özpeynirci ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada kararın sürpriz olmadığını vurguladı. Özpeynirci, “ Zaten uzun süredir Japonya’dan araç getiremiyorlar. Düşünün, geçen yıl 183 adet satmışlardı, bu yıl 10 ayda 200 adet sattılar. Nedeni açık; Şunları paylaştı: “Japonya genel merkezi ile çözülemeyen e-Çağrı sorunu, uygun motorların bulunmaması ve diğer iletişim sorunları.” Özpeynirci, Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul’un satış sonrası ve yedek parça konusunda görevine devam edeceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

haber-imamoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu