Ekonomi

AK Parti ‘yerel seçim’ kampına giriyor

AK Parti, Genel Milletvekili Seçimleri sonrasında gerçekleştirilen 4. İnanılmaz Büyük Kongre’nin ardından 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere odaklandı.

Bu kapsamda il ve ilçe başkanlarıyla bir çalışma kampı düzenleyecek parti, başta Ankara ve İstanbul olmak üzere birçok ilde çalışmalar yürütmeye hazırlanıyor.

İl Danışma Meclisi ve İlçe Danışma Meclisi toplantılarıyla istişare sürecini hızlandıran ve saha çalışmalarını kent toplantılarıyla sürdüren AK Parti, 12 Kasım’da Kızılcahamam’da il başkanları ve Teşkilat Başkanlığı il koordinatörleriyle bir araya gelecek.

Yerel seçim süreci şekillenecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla seçim hazırlıklarına başlayan parti çalışma kampının gündemi “yerel seçimler” olacak.

Aday başvurularıyla hızlanacak olan yerel seçim süreci için izlenecek yol haritasına odaklanılması planlanan kampta, yapılan ve incelenen anketlere ilişkin alınan notlardan hareketle yürütülen çalışmaların tartışılması planlanıyor. 81 ilin liderleriyle görüşerek yerel seçimlere hazırlanıyoruz.

Kampta Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Lideri Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimler Lideri Yusuf Ziya Yılmaz ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in sunum yapması bekleniyor.

Değerlendirmeler sonucunda 31 Mart 2024 yerel seçim sürecinin şekilleneceği çalışma kampı 14 Kasım Salı günü sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu