Haber

İSTANBUL-HATAY’DA MÜCEVHER MAĞAZALARINI KAYBEDEN 5 KİŞİ YAKALANDI

DEPREMLERDE Hatay Antakya’da yıkılan bir kuyumcudan altınları çalan 2’si kadın 5 zanlı İstanbul’da yakalandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi. Şüpheliler tarafından yağmalanan kuyumcu dükkanlarından birinin sahibi Caner Şerbetçigil’in enkaz altında kalan anne ve babasını kurtarmak isterken dükkanının soyulduğu ortaya çıktı.

Antakya’da yıkılan kuyumcuları yağmalayıp İstanbul’a geldikleri belirlenen 5 zanlı gözaltına alındı. Kuyumcuların birinde yağlamanın Caner Şerbetligil’e ait olduğu öğrenildi. Kuyumcu dükkanı ilk depremde ağır hasar gören ancak yıkılmayan Şerbetligil, anne ve babasının enkaz altında olduğunu öğrenince yardıma gitti. Binanın ikinci depremde yıkıldığı öğrenildi. Dükkanın enkazına giren hırsızlar, altın, para ve değerli eşyaları yağmaladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin Hatay’da hurdaya dönen kuyumcuları yağmaladıkları tespit edilen zanlılara yönelik çalışması sırasında Esenyurt’ta bir adrese operasyon düzenlendi. Şerbetligil’in kuyumcusunun da aralarında bulunduğu dükkânları yağmaladıkları belirlenen Mehmet G.(28), Ahmet İ.(36), Hülya N.(31), Zekiye B.(33) ve Erdoğan T.(41) gözaltına alındı. . Adreste yapılan aramada yaklaşık 400 gram ağırlığında 32 modül kolye, yüzük ve küpe, 2 adet yarım altın, 4 adet çeyrek altın, 1 adet gümüş tespih, 1 adet kol saati ve 1 bin 415 TL ele geçirildi. ele geçirildi. Aynı zamanda zanlıların çaldıkları altınların bir kısmını da satarak lüks otomobil aldıkları belirlendi. Baskın yapılan konut ve otomobilde bulunan altın ve paraların yanı sıra otomobile de el konuldu. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan 5 zanlı adliyeye sevk edildi.

Görüntü dökümü ———————— Polis operasyonun yapıldığı konutta arama yapıyor – Ele geçirilen altın – Şüphelinin kuyumcudaki altın bozdurması (Güvenlik Kamera) – Şüpheliler altınları takas etti Paralarıyla aldıkları araba -Polis arabayı aradı -Araçta ele geçirilen altın ve paralar -Kuyumcudan çalınan eşyaların sergilenmesi -Gözaltına alınan 5 zanlının serbest bırakılması -Genel ve detaylı görseller

haberaydintepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu