Teknoloji

Bu Apple TV modellerinde artık Netflix izleyemeyeceksiniz

Netflix yakında 2. nesil Apple TV ve 3. nesil Apple TV’yi çıkararak desteklenen cihazlar listesini daraltacak. Şirketin destek sayfasına göre, bu Apple TV modelleri 31 Temmuz 2024 tarihinden sonra desteklenmeyecek.

Buna ek olarak, yayın devi yaklaşan değişiklik hakkında kullanıcıları e-posta yoluyla bilgilendirmeye de başladı. Reddit’te bir kullanıcı tarafından paylaşılan e-posta metni şöyle: “Bu e-postayı daha önce Netflix’te Apple TV (2. nesil) ve/veya Apple TV (3. nesil) kullandığınız alıyorsunuz. Ne yazık ki bu cihazlara verdiğimiz desteği 31 Temmuz 2024 tarihinde sonlandırıyoruz. Bunun sizi hayal kırıklığına uğratabileceğini biliyoruz, ancak bunu mümkün olan en iyi Netflix izleme deneyimini yaşamanızı sağlamak için yapıyoruz.”

2. nesil Apple TV (720p) ve 3. nesil Apple TV (1080p) on yıldan uzun bir süre önce, sırasıyla 2010 ve 2012 yıllarında piyasaya sürüldü. Bu yayın cihazları tvOS’un olmadığı ve insanların yalnızca Apple’ın yazılımına önceden yüklediği güncellenebilir uygulamaları kullanabildiği zamanlardan kalmaydı. Her iki model de Apple’ın eski ürünler listesine çoktan girdi, bu da şirketin modeller için herhangi bir yazılım güncellemesi veya donanım hizmeti sunmadığı anlamına geliyor.

Bununla birlikte, güncel olarak Netflix ile uyumlu olan Apple TV modelleri şunlar:

  • Apple TV HD (4. nesil)
  • Apple TV 4K (1. nesil)
  • Apple TV 4K (2. nesil)
  • Apple TV 4K (3. nesil)

Tüm Apple TV 4K nesilleri, 5.1 surround ses, HDR10 ve Dolby Vision gibi HDR gibi özellikleri sayesinde Netflix’i 4K Ultra HD kalitesinde izleyebilmeyi mümkün kılıyor. Apple TV HD ise Netflix’i maksimum 1080p FHD çözünürlükte yayınlayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu