Haber

AK Parti Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Dr. Halil Nacar oldu

9 Kasım 1975’te Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. 1994 yılında İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi’nden, 2001 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıp kariyerine Hatay’da başladı. 2007 yılında Harran Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde uzmanlık eğitimine başlamış, 2011 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başlamıştır.

Dr. Nacar, 2013 yılında Adana Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yaptı. Bu görevinin ardından 2014 yılı Mayıs ayında Seyhan Devlet Hastanesi’ne Başhekim olarak atandı ve altı buçuk yıl boyunca buradaki görevine devam etti. Ağustos 2020’de başlayan Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevi sırasında birçok sağlık tesisi ve hastanenin Adana’ya getirilmesi, yeniden faaliyete geçirilmesi ve kurumsal kimliğinin yönetilmesinde hem doktor hem de yönetici olarak aktif rol oynadı.

Ülkemizde yaşanan salgın ve deprem felaketi sırasında, Adana sadece kendi sınırları içinde değil; Bulunduğu coğrafyadaki tüm yerleşim bölgelerinin sağlık üssü olması için çalıştı.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri için aday adaylık süreci nedeniyle 1 Aralık 2023 tarihinde İl Sağlık Müdürü görevinden istifa etti.

Dr. Halil Nacar evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu