Haber

Ahmet Türk: CHP’yi destekledik ama başkan yok! Çözerse Erdoğan çözer!

Türk, “Kürt sorununu çözerse Erdoğan da çözer” dedi. Ahmet Türk, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylık başvurusundan vazgeçmesini de değerlendirdi.

“ERDOĞAN KÜRT SORUNUNU ÇÖZMEK İSTİYORSA ÇÖZER”

DEM Partisi Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununu çözeceğine inancımız yoktu. Bugün de yok. CHP’nin bu kadar büyük bir sorunu çözecek gücü yok. Orada bir lider yok” dedi. Bugün Erdoğan çözmek istiyorsa çözebilir çünkü lider o.” söz konusu.

“CHP’Yİ DESTEKLEDİK AMA LİDER YOK”

“CHP’yi destekledik ama Kürt sorununu çözecek irade ve liderlik yok” diyen Ahmet Türk, CHP içinde Kürtleri kucaklayacak bir sistemin olmadığını savundu. “Sayın Özgür Özel demokratik bir insan ama CHP’nin parti içinde Kürtleri kucaklayacak, onların hak ve özgürlüklerini koruyacak bir yapıya sahip olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“DEMİRTAŞ’IN TUTUMU DOĞRU”

Ahmet Türk, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığından vazgeçme kararına da değindi. “Başak Demirtaş’ın tavrını doğru buluyorum. Partiyi sahiplenecek bir tavır sergiledi. Burada önemli olan Türkiye’nin dört bir yanından aday gösterilmesiyle ilgili bir mesajdı” dedi.

KAYNAK: CNN TÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu