Ekonomi

Volkswagen Golf tarih oluyor!

Volkswagen CEO’su Thomas Schaefer, Alman otomobil dergisi Automobilwoche’ye verdiği röportajda, Alman üreticinin 1974’ten beri satışa sunulan Golf modeli için yeni nesil içten yanmalı motor geliştirmeyi planlamadığını belirtti.

Yeni nesil Golf’ün 10 yıl için planlandığını belirten Schaefer, “O zaman bu segmentin nasıl geliştiğini görmemiz gerekiyor. 2026 veya 2027’ye kadar dünya beklentilerden tamamen farklı bir şekilde gelişirse, tamamen yeni bir otomobil geliştirebiliriz. Ama olacağını zannetmiyorum. Bugüne kadar bu beklenmiyor.” değerlendirmesini yaptı.

‘Modeller elektrikli olarak yoluna devam edecek’

Volkswagen’in elektrikli bir modeli için Golf isminin korunacağını belirten Schaefer, “Golf, Tiguan ve GTI gibi ikonik isimlerden vazgeçmeyeceğimiz, onları elektrikli otomobiller dünyasına devredeceğimiz açık” dedi.

Volkswagen’in Avrupa’nın en çok satan otomobili Golf’ün motor yenileme yatırımı yapmama kararının ardından üretimine başlanan Golf 8, hatchback otomobilin içten yanmalı motorlu son versiyonu olacak.

Ortada, Volkswagen markası 2026 yılına kadar 10 yeni elektrikli modeli piyasaya sürmeyi planlıyor, bunlara otomobil üreticisinin 25.000 Euro’nun altında satmak istediği giriş seviyesi bir model de dahil.

guneysuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu