Haber

Polis Paris metrosunda bir kadını vurdu

Fransa’nın başkenti Paris’te polis memurları bir kadını vurdu. Yerel televizyon kanalı BFM TV, Paris metrosunda yolcuların kadının tehditkar davranışları üzerine ihbarda bulunduğunu bildirdi. Bir polis sözcüsü Reuters’e “Polisler güvenliklerinden korktukları için silahlarını kullandılar” dedi. Sözcü, kadının hangi eyleminin polisin ateş açmasına neden olduğunu söylemedi. Metronun “Bibliotheque Nationale de France” istasyonunda meydana gelen olayda başörtülü bir kadın ağır yaralandı.

İtfaiye, Paris metrosunda yaşanan olaya ilişkin yaptığı açıklamada, kadının karnından yaralandığını ve olay yerinde ilk müdahalenin ardından yakındaki bir hastaneye kaldırıldığını belirtti. BFM TV ve Le Parisien gazetesi polis kaynaklarına dayandırdıkları haberinde, kadının davranışının olası ‘İslamcı terör saikine’ işaret ettiğini yazdı.

BİR YOLCU POLİSİ ARAYARAK BİLDİRDİ

İngiltere’nin The Guardian gazetesi de konuyla ilgili haberinde, Paris metrosunda bir kadının tehdit edici açıklamalar yapması üzerine polisin ateş açtığını yazdı. Polis, konuyla ilgili ilk açıklamasında kadının polisin uyarısına yanıt vermediğini, ardından polisin ateş açtığını belirtti. 31 Ekim Salı sabahı, bir yolcunun yüzü kapalı bir kadının tehditlerde bulunduğunu ihbar etmesi üzerine polis olay yerine gitti. İhbarın ardından Paris’in doğusundaki bir metro ve tren istasyonunun boşaltıldığı bildirildi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu