Haber

Münevver Karabulut Cinayeti Zanlısı Cem Garipoğlu’nun Exhume Talebi

İstanbul’da Münevver Karabulut cinayetinin sanığı Cem Garipoğlu’nun ölmediği tezine ilişkin Garipoğlu’nun babası, oğlunun mezarının açılmasını ve DNA eşleşmesi ile gerçeğin ortaya çıkmasını talep etti. Konuya ilişkin Karabulut ailesinin avukatı, “Artık Cem Garipoğlu’nun babası da buna rıza gösterdiğine göre burada yapılması gereken tek şey mezarın açılmasıdır” dedi.

Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, 3 Mart 2009’da İstanbul’da öldürülen Münevver Karabulut’un cinayet zanlısı Cem Garipoğlu’nun intihar ederek ölmediği iddialarıyla ilgili Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

“Cem Garipoğlu’nun mezarı için ‘fetih mezarı’ kararı alınmasını ve DNA eşleşmesiyle gerçeğin ortaya çıkmasını talep ve talep ediyorum.”

Avukatı aracılığıyla Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na talepte bulunan Mehmet Nida Garipoğlu, dilekçesinde, “Toplum, müvekkilin oğlunun ölmediğine, cezaevinden kaçırıldığına inandırılıyor. Müvekkil aynı zamanda bir babadır. oğlunu kaybeden.Olayın üzerinden geçen süreye rağmen toplum nezdinde gerçek dışı ithamlarla cezalandırılmaktadır.Müşteri, gerçek dışı iddiasıyla, rıza gösterecek, hatta oğlunun geri alınmasını talep edecek kadar acı ve ızdırap hissetmiştir. oğlunun mezarının soruşturma için açılmasını ve gerçeğin bir kez daha ortaya çıkarılmasını talep etti.Söz konusu iddianın doğru olması durumunda hata olacağı düşünüldüğünden, mezarın ‘mezar fethi’ kararı verildi. Müvekkilin oğlu Cem Garipoğlu ve “DNA eşleştirmesi yapılarak gerçeğin ortaya çıkmasını rica ve talep ediyorum.”

“Bu yangın üflenerek söndürülemez, kamu vicdanı çok rahatsızdır.”

Konuyla ilgili Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı meydanında açıklama yapan Avukat Rezan Epözdemir, “Münevver Karabulut 14 yıl önce katledildi. 10 Ekim 2014’te Cem Garipoğlu’nun intihar ettiği kamuoyuna açıklandı. Silivri Cezaevinde. Kamu vicdanı rahatsız. Kimse Adaletin yerini bulduğunu, maddi gerçeğin ortaya çıktığını düşünmüyor. Halkta Cem Garipoğlu’nun ölmediği, cezaevinden kaçırıldığı yönünde yaygın bir inanış ve izlenim var. Cem Garipoğlu’nun ölmediği, kaçtığı, nüfusunu ve sosyoekonomik durumunu kullanarak cezaevinden kaçtığı yönünde yaygın bir inanış ve izlenim oluştu.Kamuoyu ve kamu vicdanı bu kadar rahatsızken insanların kafasında soru işareti oluştu. gittiğimiz her yerde hukuk fakültesi öğrencilerinden sivil toplum kuruluşlarına, yazılı, görsel basından kitle iletişim araçlarına kadar herkesin ‘Cem Garipoğlu ölmedi, kaçırıldı’ diye bir kanaati var. Onun için bu kabrin açılması ve kabrin fethinin yapılması lazımdır. Artık Cem Garipoğlu’nun babası da buna rıza gösterdiğine göre burada yapılması gereken tek şey mezarın açılması ve mezarın fethi işleminin gerçekleştirilmesidir. Bu yangın üflenerek söndürülemez, kamu vicdanı çok rahatsızdır. Adaletin tecelli etmesi ve maddi gerçeğin ortaya çıkması için bu süreçlerin yürütülmesi gerekiyor. Şu ana kadar ailenin rızası yoktu ama artık ailenin rızası var” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu