Haber

Milli judocular 2022 sezonunu 72’si altın olmak üzere 221 madalya ile tamamladı.

Milli judocular, 2022 döneminde uluslararası takvimde yer alan müsabakalarda 72 altın, 64 gümüş ve 85 bronz olmak üzere 221 madalya kazandı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, kazanılan madalyaların yanı sıra Avusturya’da düzenlenen Avrupa Judo Birliği (EJU) Genel Kurulu’nda Türkiye Judo Federasyonu Lideri Sezer Huysuz’un Sportif Direktörlük görevine seçilmesi 2022 yılında Türk sporu için önemli bir gelişme oldu. .

Bu yıl elde edilen başarılarda altyapıdan yetişen judocular hem ferdi hem de karma takımlarda dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye girerek Türkiye’nin Avrupa’nın önde gelen ülkeleri arasındaki yerini pekiştirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Judo Federasyonu Lideri Sezer Huysuz, Kovid-19 süreci sonrasında uluslararası kuruluşlarda alınan madalyaların sevindirici olduğuna değindi.

Alt kategorilerde yer alan sporcularımız, müsabakaların yapılamadığı dönemde yaptıkları yoğun bireysel antrenmanlar nedeniyle 2022 müsabaka trafiğinde madalya ile taçlandırıldı. diyen Huysuz, görüşlerini paylaştı:

“Federasyon olarak yaptığımız ve devam ettirdiğimiz antrenman dolu kamplar başarının temelini oluşturdu. Gençlerle umut içinde elde edilen ferdi ve karma takım başarılarında yer alan isimler 2028 Olimpiyatları için bize umut verdi. olimpiyat madalyaları ve farklı kategorilere yayarak kaçırılan madalyalar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu