Haber

Millet İttifakı Kepez Belediye Başkanı Adayı Rıza Sümer, selden etkilenen Kepez halkına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Millet İttifakı Kepez Belediye Başkan Adayı İstek Sümer, yoğun yağış nedeniyle selden olumsuz etkilenen Kepez sakinlerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Sümer, “Devletimiz tüm kurum ve tesisleriyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Yaralarımızı birlikte saracağız.”

Turuncu kodla uyarılan Antalya’da şiddetli yağış nedeniyle çok sayıda araç, ev ve iş yeri su altında kaldı. Sel sabahı Kepez sakinlerinin yardımına koşan Avukat Rıza Sümer, Güneş Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm noktasını ve su altında kalan çok sayıda mahalle sakinini ziyaret etti. AFAD’ın hasar tespitinin ardından vatandaşlara destek verileceğini belirten Sümer, “Hasar tespit çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Devletimiz tüm kurum ve tesisleriyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlk etapta acil yardım hibesi Antalya Valiliğimize 20 milyon TL gönderildi. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Yaralarımızı birlikte saracağız.” yer verdi.

Kepez Belediye Başkanı adayı İstek Sümer, sel nedeniyle zarar gören Kepez Devlet Hastanesi, Göksu İlköğretim Okulu, seraları sular altında kalan çiftçiler ve hayvanları telef olan besi yetiştiricilerini ziyaret etti. Evleri ve işyerleri zarar gören vatandaşlara mahalle muhtarları eşliğinde eşlik eden Sümer, Kepez İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün seraları ve tarım alanları zarar gören çiftçilere destek vereceğini kaydederek mağdur vatandaşların bilgilerini belediyeye bildirdi. gerekli kurumlar.

Rıza Sümer, sel felaketinde hayatını kaybeden Halil Yıldız’ın vefatından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi. Sümer, “Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu