Haber

Kocaeli’de Başkan Büyükakın Gümüşhaneliler Vakfı ile buluştu

KOCAELİ (İGFA) –Sivil Toplum Kuruluşlarıyla her fırsatta bir ortaya gelen, ziyaretler gerçekleştirerek kente dair ortak aklı canlı tutan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı’nın yeni idare konseyi lideri Kenan Öge ve idare şurası üyeleriyle buluştu.

Ani bir rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden evvelki lider Köksal Kara’yı bir sefer daha rahmetle anan Lider Büyükakın, “Vakıf başkanımız Kenan Öge ve ekibine bir kez daha çalışmalarında başarılar diliyoruz. Vakıf binamıza ne zaman gelsek evimizde gibi hissediyoruz. Gümüşhane dendiğinde aklıma Gümüşhanevi Hazretleri geliyor. Daha nice büyük ilim insanları ve manevi büyükler geliyor. İşte bu büyüklerimizin Anadolu’nun hamurunun karışmasında çok büyük emekleri var” dedi.

“DÜNYAYA ADALET DAĞITAN BİR TÜRKİYE VAR”

Körfez Belediye Lideri Şener Söğüt, AK Parti İzmit İlçe Lideri Ali Güney, MHP Derince İlçe Lideri Salim Sayar, Kocaelispor Kulüp Lideri Engin Koyun, Körfez Ticaret Odası Lideri Recep Öztürk ve çok sayıda davetlinin yer aldığı buluşmada, “Değerlerimize sahip çıktığımızda Anadolu’nun görülmeyen ağlarla birbirine bağlı olduğunu görürüz. İşte bunlar memleketimizin gönül bağlarıdır” diyen Lider Büyükakın, “Bu hilalin altın bir fark yok bizim için. Kardeşlik, birlik ve beraberlik içinde yaşamaya kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bakınız tahıl krizinde bile dünyaya adalet dağıtan bir Türkiye var. Gıda krizinin önüne geçen bir Türkiye var. Afrika’nın ülkelerinin Ukrayna limanlarından çıkan tahıla ulaştırmak için çalışan bir Türkiye var” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu