Haber

KKTC vatandaşı Türkiye tarafından Sudan’dan tahliye edildi

Sudan’da mahsur kalan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşı Mensur Kaya’nın Türkiye tarafından tahliye edildiği bildirildi.

KKTC Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Sudan Ordusu ile Hızlı Destek Güçleri arasında 15 Nisan’dan bu yana devam eden şiddetli çatışmalar nedeniyle Sudan’da mahsur kalan KKTC vatandaşı Kaya’nın durumunun belirlendiği belirtildi. ilk andan itibaren yakından takip edildi.

Açıklamada, güvenli tahliye için Türk Dışişleri Bakanlığı ve Hartum’daki Türk Büyükelçiliği ile temasa geçildiği belirtildi.

Kaya’nın Türkiye’nin çabalarıyla bulunduğu yerden alınarak tahliye uçağıyla Kayseri’ye nakledildiği ve KKTC Ankara Büyükelçiliği’nin girişimleriyle bu akşam ülkesine döneceğinin belirtildiği açıklamada, Açıklamada, “Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, ülkelerine hoş geldiniz diyoruz. Biz her zaman yakınız. İşbirliği ve dayanışma içinde olduğumuz Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. .” kelime yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu