Haber

Gaytancıoğlu: Paran varsa doktor var! Aksi takdirde, çok uzun süre beklersiniz!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA)-Geçtiğimiz dönemin Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, vatandaşların Devlet Hastaneleri ve Tıp Fakültesi hastanelerinde uzman doktordan randevu alıp muayene olmalarının neredeyse imkansız hale geldiğine dikkat çekti.

Göz, Kalp Damar, Plastik Cerrahi, Nöroşirürji, Onkoloji ve Dermatoloji gibi uzmanlık dallarına ulaşılamadığına değinen Gaytancıoğlu, “Parası olan özel hastanelerde muayene olmak zorunda. Neden? Sığınmacı, kaçak ve göçmen meselesi, 18 milyon ile 18 milyon arasında farklı rakamlarla ifade edilen, ekonomiyi vurmakla kalmayıp, ulaşım, altyapı, istihdam ve eğitim sorunlarının yanı sıra sağlık sistemini de giderek daha fazla kilitliyor.

Gaytancıoğlu, “Aslında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sığınmacılara yönelik poliklinik sayısının 97 milyon, yatarak tedavi sayısının 3 milyona, ameliyat sayısının 2,6 milyona, ameliyat sayısının ise 185 milyona yaklaştığına işaret etmesidir. 29 ilde sığınmacılar için sağlık ocağı kurulmuş olması sağlık sistemindeki girdabı anlatmaya yeter.İşte Türkiye’de sağlık sektöründeki asıl sorunun fiziki yapılar değil, sistem ve çalışanlar olduğunu gösteren diğer vahşetler , ayrıca derinleşiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu