Haber

Filipinler’de 6,9 ​​büyüklüğünde deprem

Asya ülkesi Filipinler’in güneyindeki Mindanao bölgesinde 6,9 ​​büyüklüğünde deprem meydana geldi. Alman Yer Bilimleri Araştırma Merkezi’nin (GFZ) paylaştığı bilgiye göre deprem, Mindanao bölgesi açıklarında 10 kilometre derinlikte meydana geldi.

Reuters haber ajansının haberine göre Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, depremin ardından bir tsunaminin beklenmediğini bildirdi. Depremde ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz belli olmazken Filipin sismoloji enstitüsü, depremin saniyeler sürdüğünü belirterek halkın artçı sarsıntı ve hasarlara karşı dikkatli olmasını istedi.

‘DUVARLAR ÇATLADI, BİLGİSAYARLAR YERLERE DÜŞTÜ’

Güney Cotabato’nun General Santos kentinde radyo sunucusu olan Leny Aranego, depremle ilgili yaptığı açıklamada kendisinin de yaşadığını belirterek, depremin şiddetli olduğunu, duvarlara zarar verdiğini ve bazı bilgisayarların masalardan düştüğünü söyledi. Aranego, “Duvarların nasıl çatladığını ve bilgisayarların nasıl düştüğünü gördük” dedi.

General Santos kentindeki havalimanındaki yolcular da depremin ardından piste tahliye edildi. Deprem meydana geldiğinde havalimanından başkent Manila’ya giden bir uçak yolcu almaya hazırlanıyordu.

Filipinler, sismik aktiviteye yatkın bir bölge olan Pasifik Okyanusu’nu çevreleyen volkanlardan oluşan ‘Ateş Çemberi’ içinde yer alıyor. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu