Haber

Depremzedenin yavrusu belediyenin maskotu oldu

– Depremzede köpeğin yavrusu belediyenin maskotu oldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından sahiplenilen ve Hatay’da bir enkazda bulunarak Mersin’e getirilen ‘Zeus’ isimli köpeğin yavrusu ‘Karemel’, Lider Seçer ve büro çalışanlarının sevgilisi oldu.

MERSİN – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in sahip olduğu depremzede köpeğin yavrusu ‘Karemel’, belediye çalışanlarının sevgilisi oldu.

Başkan Seçer’in sahibi olduğu ‘Karemel’in hikayesi ise oldukça farklı. 3 aylık Karamel yavrusu, Hatay’da bir enkazda bulunan depremzede köpek ‘Zeus’un yavrusu. O bölgede iş yapan bir ilaç firması yetkilisinin dikkatini çeken Zeus, şirketin temsilcisi aracılığıyla Mersin’de bir otel sahibine aitti. Bir süre sonra dünyaya gelen Zeus’un yavruları, otel yetkililerinin bakamadığı için Kaşlı Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağlı hayvan barınağına verildi.

Karamel’in hayatı Başkan Seçer sayesinde değişti

Barınakta yaşayan yavrulardan Karamel’in hayatı, Zeus’u sahiplendiği otelin konukları arasında bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer sayesinde değişti. Otele yaptığı ziyarette köpeğin hikayesini öğrenen Seçer, Karamel’i sahiplenmeye karar verdi. Karamel, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ndeki Lider Seçer’in ofisinde yaşamaya devam ediyor. Güne Karamel ile başlayan Seçer, mesai bitiminde birlikte eve gidiyor. Yavru, sempatik tavrı ve sempatikliği ile yetkililer için bir motivasyon kaynağı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu