Haber

Çocuklar ve ailelerinin kar sevinci

Kemer Belediyesi tarafından yaylalardan kamyonlarla getirilerek Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’na dökülen kar, ilçe merkezinde vatandaşları ve çocukları sevindirdi.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kemer’in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ilçe merkezindeki çocukları ve vatandaşları sevindirdi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatıyla Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kemer Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü tarafından yaylalardan kamyonlara yüklenen kar, Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’na taşındı.

Parklardaki kar yığınlarını gören çocuklar ve vatandaşlar eğlenirken, Kemer’de yaşayan yabancı vatandaşlar da keyifli vakit geçirdi.

İlk kez kar gören çocukların bir kısmı sevinç çığlıkları eşliğinde kartopu oynadı, bir kısmı da kardan adam yaptı.

Vatandaşlardan kar şükranı

Vatandaşların beğenisini kazanan Sezer, yaptığı açıklamada Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun çocuklara verdiği değerin kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, “Belediye Başkanımız çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyor. Mutlu ve mutlu olsunlar diye kar getirdi. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluğu görüyorsunuz. “Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum” söz konusu.

Vatandaşlardan Zeynep Özçelik ise, “Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarım birkaç gündür neden kar görmediğimizi soruyorlar. Çocuklar bir anda önlerinde kar görünce çok sevindiler. Sayın Cumhurbaşkanımızın çocukların eğitimine önem vermesi ve onları mutlu etmek için elinden geleni yapması bizi çok mutlu ediyor. “Her şey için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Vatandaşlardan Zafer Akbulut ise yaylalardan kar getirmenin çok güzel bir düzenleme olduğunu, kendisinin de çocukluğunu kartopu oynayarak geçirdiğini söyledi.

Vatandaşlardan Tekin Atırtı, çocukların karla buluşmasını sağlayan Önder Topaloğlu’na şükranlarını sundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu