Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, Eyüp Kaymakamlığının CHP’nin ‘muazzam’ sergisine yönelik yasağına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı İhtilal Barış Çelik, Eyüp Kaymakamlığının CHP’nin ‘muazzam’ duruşuna yönelik yasağına tepki gösterdi. Çelik, “Milletin sesi olmaya devam edeceğiz. Baskılarınız bizi yıldıramaz. Ne yapacaksınız? Pazar tezgâhlarındaki fiyat etiketlerini sansür mü edeceksiniz? Marketlerin önüne çevik kuvvet mi yığacaksınız?” Çocuğuna ekmek alamayan annenin ağzını bantlayacak mısınız?Cumhuriyet Halk Partisi kararlı.”Halkın sesi olmaya devam edeceğiz. Sonuna kadar savaşacağız. Bu zam ve zulüm sistemini mutlaka değiştireceğiz. Sizi bu ekonomik soykırım suçundan mahkum edeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı İhtilal Barış Çelik, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘muazzam’ standı Eyüp Kaymakamlığı’nın yasaklamasının ardından bugün CHP Genel Merkez’de basın açıklaması yaptı. Çelik dedi ki:

“İL MUHABİRİMİZ CANAN KAFTANCIOĞLU VE İL TEŞKİLATIMIZ TÜRKİYE’NİN BU GERÇEK VE ACILI SORUNUNU YAYINLADI”

“Bugün İstanbul İl Başkanlığımızdan bilgi aldık. Seçim sonrası hükümetin aldığı kararlar gereği Cumhurbaşkanımızın seçim öncesi belirttiği bir süreçten geçiyoruz. Seçim bitti zam yağmurları başladı. Zamlar milletimizin sırtını büktü.İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve il teşkilatımız ‘muazzam’ sergisiyle halkın gündemini kamuoyu önünde görünür kıldı.39 ilçede milletimizin sesi oldu. Çarşıda, çarşıda, her yerde Türkiye’nin bu gerçek ve acı sorununu gün ışığına çıkardı.

“SEÇİM DÖNEMİNDE DEVLET VALİSİ VE VALİSİNİ ZORLADINIZ”

Sonra ne oldu? Eyüp Kaymakamlığı bu sergiyi yasakladı. Buradan zulüm devrinin baş mimarları olan saray halkına sesleniyorum. Seçim döneminde devletin valisini, kaymakamını zorla kullandınız. Saçma sapan ve geçersiz iftiralarla halkımızı kandırdınız. Bu baskı ve artış yağmuru altında ekonomik soykırımla inleyen milletimizin sesi olmaya devam eden Cumhuriyet Halk Partisi’ni devlet gücüyle susturabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Elinizden gelenin en iyisini arkanızda bırakmayın.

“BU ZULÜM DÖNEMİNİ DEĞİŞTİRMELİYİZ”

Milletin sesi olmaya devam edeceğiz. Baskılarınız bizi yıldıramaz. Ne yapacaksın? Pazar tezgahındaki fiyat etiketlerini sansürleyecek misiniz? Marketlerin önüne çevik kuvvet mi toplayacaksınız? Evladına yemek bulamayan bir annenin ağzını mı bantlayacaksınız? Cumhuriyet Halk Partisi kararlıdır. Biz sonuna kadar milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz. Sonuna kadar savaşacağız. Bu artırım-zulüm düzenini mutlaka değiştireceğiz. Bu ekonomik soykırımın kabahatinden dolayı sizi mahkûm edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu