Haber

Büyükşehir’den Hilvan’a katı atık tesisi

ŞANLIURFA (İGFA) – Her ilçeye adil bir hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül’ün vizyonel projeleri ortasında yer alan etraf dostu projeler hayata geçiriliyor.

Sıfır atık ve etraf dostu belediye hizmeti ile çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hilvan İlçesine 13 milyon liralık dev tesis kazandırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen çalışma kapsamında Hilvan ilçesinin 30 yıllık problemine neşter vurulmuş olacak. Hilvan ilçesinin 30 yıllık katı atık sorununu çözecek katı atık transfer istasyonu tamamlandı.

Katı Atık Transfer tesisi sayesinde yırtıcı depolama sonlanacak ve toplanan atıklardan geri dönüşüm sıfır atık sistemine ham husus ve elektrik gücü üretimine dayanak olacak.

Hilvan İlçe Belediyesi tarafından toplanan atıklar transfer istasyonuna getirilecek bunkerler vasıtasıyla 85 metreküp hacimli semitreyler araçlarımıza nakledilecek ve entegre tesisine taşınacak.

Toplanan atıklar hava, toprak ve su ile teması olmadan transfer istasyonuna transfer edilecek. Etraf Dostu çalışmalarıyla bilinen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Hilvan İlçesine çevreci bir tesis kazandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu