Haber

Bunaltıcı sıcakta yüzenlere uyarı

TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde bunaltıcı sıcakta denize giren vatandaşlara Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, “Sevgili vatandaşlarımız, bölgemizde yaşanan sıcak hava koşullarından dolayı bu saatlerde denize girmek tehlikelidir” anonsu yaptı.

Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alan bunaltıcı sıcaklar nedeniyle Tekirdağ’ın turistik ilçesi Marmaraereğlisi’nde vatandaşlar serinlemek için denize akın etti. Denizden Sahil Güvenlik Komutanlığı, karadan ise İlçe Jandarma Komutanlığı İstanbul’un hemen yanı başındaki günübirlikçilerin yoğunluğu nedeniyle önlem aldı.

Hava sıcaklığının 35 dereceyi geçtiği ilçede hissedilen bunaltıcı sıcaklık nedeniyle denize girenler Sahil Güvenlik Komutanlığı ve jandarma ekiplerince anonslarla uyarıldı. Sahil Güvenlik botundan yapılan anonslarda, “Sevgili vatandaşlarımız bölgemizde havaların sıcak olması nedeniyle bu saatlerde denize girmek tehlikelidir. Can güvenliğiniz için uyarılara dikkat etmeniz önemle rica olunur.

Marmaraereğlisi İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de araç megafonundan yapılan anonslarda denize girenlerden eşyalarını açıkta bırakmamalarını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu