Haber

Bodrum’un yardımları depremzedelere dağıtıldı

MUĞLA (İGFA) –Bodrum Kaymakamlığı ile uyum içinde Bodrum Belediyesi, Oda, STK’lar ve gönüllülerin desteğiyle Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi ve Bodrum Gençlik Merkezi’nde toplanan yardımlar, gerekli araç ve gereçler, portatif mutfaklar ve yardımların mahallelilere ulaştırılması sırasında depremzedelere dağıtılması. Bölge acilen başlatıldı.

Afetin 4. gününde Bodrumlu hayırseverler destek kolileri için seferber olurken, hazırlanan koliler araçlara yüklenirken, dolu dolu araçlar yola çıkarıldı. Yardım kampanyası düzenli ve sistemli bir uyum içinde düzenlenirken, Bodrum Belediyesi’nin idari amirleri ve çalışanları Herodot Kültür Merkezi’nde canla başla çalışıyor. Ayrıca Kaymakamlığın görevlendirdiği işçi ve gönüllüler de yardım kolilerini gece gündüz hazırlayarak araçların bir an önce yola çıkmasını sağlıyor.

Son olarak 58 aracın yollarda olduğu bilgisi verilirken, araçların büyük bir kısmı bölgelere ulaşarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yardım araçlarının yanı sıra enkaz kaldırma çalışmalarına destek amacıyla Bodrum Belediyesi bünyesindeki araçlar da bölgeye ulaştırıldı. Sallanan bölgede vatandaşlara üç öğün yemek, sıcak çorba ve sıcak içecek dağıtmak için tahsis edilen 3 portatif mutfak, Bodrum Aşçılar Derneği’nin 7 gönüllüsü ile birlikte bölgeye gönderilerek sıcak yemek dağıtımına başlandı. Bodrum’dan deprem bölgesine giden Mahalle Afet Gönüllüleri, AKUT ve Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ekipleri, enkazda arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

BİREYSEL OTOBÜS 10 ŞUBATTA BÖLGEYE SEVK EDİLECEK

Bodrum Belediyesi, deprem bölgesine 5 arazi aracı, 2 transit minibüs, 3 portatif mutfak, 2 çekici, 2 kamyon, 1 akaryakıt tankeri, 2 kova, 1 ıstakoz, 1 kazıcı, 1 ambulans, 4 cenaze aracı gönderdi, 59 işçi enkaz kaldırma ve kurtarma gönderirken. çalışmalarında aktif rol alır. 10 Şubat sabahı bölgeye bir adet portatif revir otobüsü hareket edecektir.

haber-halfeti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu