Haber

Başkan Savran 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Kadınlarımızın hayatın her alanına aktif katılımını sağlamak toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur” dedi.

İl Başkanı Dr. Mehmet Savran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak hayatın başlangıcından sonuna kadar sevgi, fedakarlık ve azim anlamına gelen tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olan kadınların haklarının tartışılması açısından bugüne çok büyük önem verdiğini belirten Savran, statüsü her zaman farklı platformlarda tartışılan kadının statüsünün de tartışıldığını söyledi. insanlık tarihi boyunca medeniyetler ve kültürler katmış, sonsuz sevgisi, bağlılığı ve fedakarlığıyla kadim Türk milleti nazarında etkin ve değerli roller üstlenmiştir. Her zaman en değerli mevkilerde tutulduğunu kaydetti.

Hayatımızın her anında yanımızda olan, bizi doğuran, büyüten, yetiştiren, sevgiyle kuşatan, şefkatli yüreğiyle bizleri bir an bile yalnız bırakmayan kadınların en değerli varlığımız olduğunun vurgulanması Savran, “Kadınların hayatın her alanına aktif olarak katılma imkanına sahibiz. Toplumumuzun kolektif sorumluluğudur. Çünkü kadınlar yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha fazla katkı sağlıyor. Nevşehir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek, kadınlarımıza her platformda destek olmak ve pozitif ayrımcılıkla yanlarında olmak için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere; Hayatın her anında her türlü fedakarlığı yapan, yokluğumuzu ve düşüncelerimizi paylaşan, her zaman yanımızda olan tüm fedakar kadınlarımızın, bana güç veren eşimin ve annemin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. attığım her adımda selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu