Haber

Başakşehir Belediyesi Sivrisinek ve Karasineklerle Mücadelede Son Teknoloji Ekipmanları Kullanıyor

Başakşehir Belediyesi, yaz aylarında artan sivrisinek ve karasineklere karşı ilçe genelinde tam alan ilaçlama çalışması yürütüyor. Biocopter, biodrone ve amfibi araç gibi son teknoloji ekipmanlarla kesintisiz devam eden çalışmalarda doğaya ve canlılara zarar vermeyen eserler kullanılıyor.

Başakşehir Belediyesi, yaz aylarında artan sivrisinek ve karasineklerle mücadele için tüm imkanlarını seferber etti. İlçede yaşayanların yaz sezonunu huzurlu ve rahat geçirmeleri için çalışmalarına ara vermeden devam eden belediye ekipleri, hem gündüz hem de gece ilaçlama yapıyor. Özellikle sıcak yaz akşamlarında Başakşehirlilerin rahat nefes almasını sağlıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, insanlara bulaşan sivrisinek ve karasineklere karşı park ve bahçelerden su kanallarına, rögarlardan derelere kadar vektörlerin üreme alanlarını sürekli kontrol altında tutuyor.

Belediye ekipleri, ilçe genelinde oluşabilecek olumsuz durumlara karşı biocopter, biodrone gibi son teknoloji ekipmanlar ve amfibi araçlarla dört mevsim çalışmalarını sürdürüyor. Engebeli arazide amfibi araçlarla havadan biocopter ve biodrone ile sivrisinek ve karasineklere müdahale eden ekipler, kanalizasyonlarda sisleme aracını kullanıyor. Ayrıca ilaçlama çalışmalarında çevreye ve ekosisteme zarar vermeyen çalışmalar tercih edilmektedir.

İstanbul’da bir ilk

Başakşehir Belediyesi’nin vektörlerle ilgili çalışmaları, “Teknolojik Milli Vektörel Mücadele Hizmet Projesi” çerçevesinde İstanbul’da bir ilk olarak yürütülüyor. Sivrisinek ve karasineklerin bulaştırabileceği hastalıklara vatandaşların yakalanmaması için yürütülen ilaçlama çalışmalarında portatif ve insansız hava aracı teknolojileri kullanılıyor. – İSTANBUL

kirikhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu