Ekonomi

Altın yatırımcılar için güvenli liman olmaya devam ediyor

Denizli Para Borsası ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, yatırımcıların altına olan inancının artarak devam ettiğini belirterek, güvenli liman olarak görülen altının yatırımcısına her zaman kazandırdığını söyledi.

Denizli Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, altının son günlerdeki yükselişiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Amerikan Merkez Bankası’nın faiz artışlarını sınırlı tuttuğunu ve dünyada bankacılık sisteminde sorunlar olduğunu hatırlatan Denizli Para-Şifre ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, güvenli liman olarak görülen altının altını değerlendirdi. , her zaman olduğu gibi yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Vatandaşların altına olan ilgisinin her geçen gün artarak devam ettiğini belirten Önder Yıldırım, “ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımını sınırlı tutmasıyla altın fiyatları yükselişe geçti. Tüm yatırımcılar gördüğü için altın fiyatı yükseliyor. Altını güvenli liman olarak görüyor İddiamıza göre altın biraz daha değer kazanmak üzere” dedi.

“Dünyada bankacılık krizi varken bizim ülkemizde böyle bir şey yok”

Ülkede vatandaşların altını sevdikleri için talepte bulunduğunu ifade eden Başkan Yıldırım, “Vatandaşlarımız altını daha çok tercih ettiği için talep çok fazla. Burada şansımız Türk bankacılık sisteminin ne kadar güçlü olduğu. Dünyada böyle bir şey bizim ülkemizde yok ama vatandaşlarımız klasik olarak altın yatırımını sevdiği için altına daha çok rağbet var” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu