Ekonomi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: “Memur maaşına yapılan zam oranında SED’i artırdık”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaşİhtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul ve diğer giderlerini karşılamak için ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) tedbiri memur maaşlarına yüzde 17,55 oranında zam yapıldı.

Bakan Göktaş, SED tedbirinin 2023 Temmuz ayı için belirlenen yüzde 17,55’lik memur maaş artış oranı ve enflasyon oranı üzerinden hesaplandığını ve ailelere ödendiğini bildirdi.

SEA’nın her yıl Ocak ve Temmuz aylarında belirlendiğine işaret eden Bakan Göktaş, şunları söyledi: “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz SED tutarlarını memur maaşına yapılan zam oranında artırdık ve toplam 584.118.187 TL’yi hesaplara yatırdık.”sözünü kullandı.

Çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirilmesi olduğunu vurgulayan Bakan Göktaş, bu amaçla çocuklarına ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek sağladıklarını söyledi.

Bakan Göktaş, aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukları aileleriyle birlikte geleceğe hazırlamaya büyük önem verdiklerini belirterek, çocukların ekonomik ilişkiler nedeniyle ailelerinden ayrılmasını önlemeyi amaçladıklarını kaydetti.

Sosyal ve Ekonomik Temel ödeneği ile ihtiyaç sahibi ailelerdeki 165 bin 201 çocuğun masraflarını karşıladıklarını anlatan Bakan Göktaş, şöyle konuştu: “SED ile ailelerin ve çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Temmuz ayında ihtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için toplam 584.118.187 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödedik.”sözlerini kullandı.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu